pondělí 19. září 2016

halo? je tu někdo?

ehm.. jak se má správně začít psát článek po skoro roční pauze? asi by se slušelo nějaké to vysvětlení, že?

inu, to bylo tak.. 

všechno se pokazilo. (tady by mohla skončit krátká verze). byl podzim a mě bylo čerstvě 25, to by na blbou náladu celkem stačilo. k tomu problémy s dopsáním diplomky, posunutý termín odevzdávání, nestíhání, stres, úzkosti, probrečené noci. málo kreditů na prodlužování o další semestr. přerušení studia. registrace na úřadu práce. depka. vztah, co se po víc jak šesti letech rozpadá mezi prsty a pětiměsíční prodlužovaný trápení. nervy, nemoci, pravidelný pláč ve 3 ráno. úporná snaha dopsat diplomku, červený oči od luštění školních kronik i od slz. obštrukce s pracákem, s pojišťovnou, se studijním kvůli návratu do studia. jo a taky jsem mezi tím vším nabrala 15 kilo navrch. rozchod dva týdny před státnicema. strach, další stres, další úzkosti. učení mě drží při smyslech. nakonec diplomka za B, zkoušení za A. docela fajn, ale tenhle způsob bych radši nedoporučovala. pak už postupný vysychání slzí. ukulele za odměnu. pracovní místo, ke kterému přijdu, jak slepej k houslím, a kam si mě vyberou mezi několika zájemci ještě před promocí. v létě spoustu času v lese a u deskovek. od září nástup do první opravdový práce. už je líp.

doufám, že už mi ten pomalu končící 25. rok mýho života už žádný další překvápko nechystá. už toho bylo dost, jo?! 

taky doufám, že se s pomalu se zlepšující náladou dostaví taky nová chuť do tvoření a kreslení. chybí mi to. i tohle moje malý místečko. tohle bude takový první pošťouchnutí a uvidíme, jak se to všechno vyvrbí.. 


a jakej byl ten váš rok?

4 komentáře:

 1. Já tu jsem. :)
  Dost mě to mrzí, jak probíhal tvůj rok, ale to většinou lidem moc nepomůže, nicméně já moc neumím nesoucítit.
  Stejně prostě, přeji ti, aby ten další rok byl o moc lepší a naprosto úžasný! :)
  Aby bylo líp.
  Můj rok byl takový obyčejný, avšak šťastný a vlastně jsem za tu obyčejnost dost ráda. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Doufám, že už bude líp! Já jsem se do toho blogování taky nemohla nějak znova nastartovat, přijde mi, že je toho moc. Loni půl roku na stáži, pak návrat to práce a do školy. Do toho jsem řešila další věci (naštěstí veselého charakteru, ale i tak), takže psát se prostě nechtělo, pak mi přišlo dycky trapný znovu začínat, tak jsem to odkládala až do dneška. A teď, když jsem konečně po půl roce odbouchla první článek, najdu u tebe tenhle post. Asi nějaký znamení :) Tak snad nám to zas půjde od ruky! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo vypadá to, že by se snad mohlo i dařit :) V tom blogování to pravda trochu ještě pořád skřípe, ale kdyby skřípalo jenom to, tak budu fakt ráda. Tak přeju hodně zdaru do nových začátků :) Jo a mimochodem.. z duše nesnáším(!!!) sušené ovoce v granole. Tak :)

   Vymazat

děkuju za napsání :)