pátek 4. září 2015

Mišmaš tag

včera mi v mailu přistála zpráva, že jsem byla nominovaná na vyplnění mišmaš tagu. no páni, nic takového se tu ještě nikdy neobjevilo, tak hurá do toho. (mám pocit, že to bude dlouhý)

snad to bude taky takový kopanec a nastartování dalšího blogovacího období. ale nic neslibuju.

do tagu mě nominovala Matty a já ji moc děkuju!

sedm věcí o mně
 1. nejspíš si v sobě nosím svého malého autistu. když jsem zvyklá něco dělat určitým způsobem, dělám to tak zkrátka vždycky. vždycky si první oholím pravou nohu, první dám řasenku na pravé oko, nejdu spát, když nemám u postele sklenici s čistou vodou.. moje věci mají svoje místo. když je to jinak, jsem nervózní. to ale neznamená, že nedělám bordel.. jasně, že dělám. ale jen na místech k tomu určených. kupříkladu - nošené prádlo proste N E P A T Ř Í na židli ke stolu, na křesle se ale může válet jak chce.. 
 2. mívám období, kdy mě hrozně chytne nějaký nový zájem. po nějakém čase už o něm ale nevím. tak třebá.. řecké božstvo, druhy mraků, bylinky a čaje z nich. netýká se to ale jen vědomostí, v tvoření je to to samé. když mě to chytne, nasekám 10 notesů za večer, pak se toho ale zase třeba rok nedotknu.
 3. jsem pottrofil. já jsem s harrym proste vyrostla. a to doslova. první knihu jsem četla, když mi bylo 11, poslední když mi bylo 17. náhoda? osud! docela vtipný je taky způsob, jakým jsem knihy četla. nejprv jsem zhltla první díl a pak ještě jednou (protože to bylo tak boží). potom první díl, druhý díl a druhý znova. pak když měl vyjít třetí, tak první, druhý, třetí, třetí ještě jednou a pak ještě všechny postupně. a takhle až k poslednímu sedmému dílu. letní prázdniny jsou s harrym neodmyslitelně spojené a když zrovna znova nepřečtu celou sérii, tak alespoň poslouchám audioknihy. filmy ale moc nemusím.
 4. hrozně ráda hraju společenské hry. kostky, karty, poker, trans ameriku, bang, munchkin, uno, doble, activity, česko, filmy, pantomimu, carcassonne, ...
 5. jsem prostřední ze čtyř dětí.
 6. když jsem byla malá, fakt jsem žrala lunetic, natalii oreiro a s club 7. pak jsem přešla na linkin park, placebo a billy talent. dneska poslouchám milky chance, citizens nebo crystal fighters.
 7. nikdy nevařím podle receptu. na recept se podívám pro inspiraci, nebo abych věděla, co tam přijde. kolik toho tam přijde určuju odhadem.
sedm fotek mého léta

1. ♥ balt ♥

2. zařizování "nového" pokoje

3. tak trochu něco jako meruňkový míša

4. tady už nebydlím

5. mise: impossible diplomka

6. pavlova s letním ovocem

7. na skok v tatrách

sedm odpovědí na otázky od Matty
1. Jaká špatná vlastnost ti u ostatních lidí vadí nejvíc?
úplně nejvíc mi vadí lhaní a planý sliby. ono se to tak navzájem doplňuje a prolíná většinou. takový to, když někdo slibuje, bude to tak a tak.. a pak prd. to mi fakt vadí!

2. Jsi spokojený se svou výškou?
měřím asi 165 cm a nemůžu si stěžovat :) stává se mi, že mi jsou dlouhé kalhoty nebo na něco nedosáhnu, ale od toho umím šít a vylézt na židli.

3. Jaká je tvá oblíbená květina?
tady se teda dost nemůžu rozhodnou.. nejspíš to bude půl na půl mezi fialkou a šeříkem. miluju tu vůni!

4. Říkáš častěji "krutou pravdu" nebo "milosrdné lži"?
myslím, že moc často neříkám ani jedno :D

5. Jaké zvíře by nejspíš byl tvůj Patron?
o tom už jsem (samo sebou) přemýšlela už víckrát. můj tvor je prostě motýl, to je bez debat. ale jako patron by asi vypadal dost směšně..

6. Tvoje oblíbená/snesitelná kniha z povinné četby?
když jsem byla na gymplu, žádnou povinnou četbu jsem nečetla, protože prostě proto! přečetla jsem dobrovolně mraky knih, ale jen ty, které mi nikdo nenutil. a referáty jsem opisovala. takže teď tu povinnou četbu doháním, když už nemusím a hrozně mě to baví! třeba 1984, Sophiina volba, Židovka z Toleda, Hlava XXII, Přítelkyně z domu smutku, cokoliv od Hrabala nebo Kundery..

7. Kdyby jsi si mohla navrhnout šaty na svatbu, jak by vypadaly? 
jo to vím náhodou docela přesně! nebyly by to klasické dlouhé šlehačkové šaty. chtěla bych malou letní svatbu, luční kvítí. a k tomu šaty po kolena, klidně z konfekce. bílé nebo smetanové. krajka, ale ne přehnaně. brala bych šaty, které bych po drobných (nebo i větších) úpravách mohla normálně nosit. pro představu možná něco jako tohle.

teď bych měla vymyslet vlastní otázky a nominovat dalších sedm statečných. udělám to ale trošku jinak. kdo se bude chtít zapojit, má volnou ruku! pravidla najdete buď u Matty nebo tady.

bylo to dneska pěkně dlouhý, ale celkem mě to bavilo. snad mi to nadšení vydrží a znovu se vpravím do blogosféry. jak se máte vy? taky si vyplníte tag?

zatím ahoj!

4 komentáře:

 1. No konečně se tady taky něco děje :P

  OdpovědětVymazat
 2. Jsme moc rády, že ses zapojila! :-) A pojala jsi to přesně tak, jak jsme s Iris chtěly - osobitě, rozumně. :)

  OdpovědětVymazat

děkuju za napsání :)