středa 8. dubna 2015

ještě o velikonocích

a máme po Velikonocích. někdy se to tak na člověka navalí, že úplně promešká takové plodné blogové období. a nevytasit se na jaře s něčím velikonočním, to by bylo pomalu stejné faux pas jako neukázat před Vánoci adventní věnec. (haha.. vtip)

takže tady něco málo z mých Velikonoc.nemohly jsme se s mamkou pořád rozhodnout, co letos upéct, až bylo pozdě něco vymýšlet. tak přišla na řadu obyčejná piškotová buchta s krémem, marcipán, potravinářské barvivo a několik vykrajovaček.


v pátek jsem sedla ke stroji a ze zbytků látek ušila několik ptáčků na zavěšení. kočičky jsem natrhala, když jsem musela jít z města pěšky, protože mi ujel autobus..


vajíčka každoročně barvíme v cibulových šlupkách. poslední dvě jsem vyblejskla v krásné keramické mističce, kterou jsem před časem vyhrála v soutěži u nejlepší Aničky :)

tak to by bylo z Velikonoc u nás. hromady řízků, bramborového salátu, chlebíčků, slivovice a věnečky od babičky radši vynechám, jinak bych se musela asi stydět..

a jak jste si Velikonoce užili vy?

6 komentářů:

 1. Jé, my taky dáváme na vajíčka lístečky, i když teda barvíme normálně práškovými barvami. :) Jinak ta buchta vypadá úplně umělecky! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ty jo, umělecká buchta.. tak možná proto si skoro nikdo z koledníků nevzal a většina nám zbyla doma :D

   Vymazat
 2. nádhera. .a tie koláčiky.. no mňam mňam :)

  OdpovědětVymazat
 3. Opravdu krásná buchta!! My jsme letos velikonoce nějak zanedbali a měli asi jen 7 druhů cukroví :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. od kdy je 7 druhů cukroví zanedbání? :D

   Vymazat

děkuju za napsání :)